PROJEKTY

Wizualizacje i panoramy 360, to tylko tylko jedna, najbardziej atrakcyjna ale nie najważniejsza część projektu.

Pomagają one wyobrazić sobie inwestorom jak będą wyglądały wnętrza, z których będą korzystać ale na ich podstawie żaden, nawet najzdolniejszy wykonawca nie zrealizuje projektu tak, żeby w 100% był on zgodny z zamysłem projektanta i wytycznymi według których tworzył on projekt.

Temu służą rysunki dla wykonawców poszczególnych branż, wraz z opisami materiałów zastosowanych w projekcie, a także zestawiania tak tych materiałów jak i elementów wyposażenia, którymi wnętrze będzie wypełnione.

Przygotowanie takiej dokumentacji to ostatni etap projektu, który realizowany jest już po zaakceptowaniu przez inwestorów koncepcji, zaprezentowanej im przy użyciu wizualizacji i panoram.

Dobra dokumentacja projektu powinna być czytelna dla wykonawców, dokładna i szczegółowa – niezależnie od tego w jakim stopniu czytają oni rysunki techniczne.
To, czego nie da się z niej wyczytać zawsze można wprawdzie omówić i wytłumaczyć przez telefon, czy podczas ewentualnych wizyt na miejscu inwestycji ale wpływa to na wydłużenie czasu realizacji, co żadnej ze stron uczestniczących w tym etapie projektu nie jest rękę.

Poniżej prezentuję dwa przykłady dokumentacji projektowej, w formie, w jakiej standardowo przekazuję ją inwestorom.
Są to dwa projekty, których wizualizacje można zobaczyć na podstronie WIZUALIZACJE.
Projekt mieszkania znajduje się w Galerii 22 „MIESZKANIE W KRAKOWIE”, natomiast projekt domu – w Galerii 24 „DOM W BOLESŁAWICACH.

Do tego inwestor oczywiście otrzymuje jeszcze kompletne zestawienia materiałów wykończeniowych i elementów wyposażenia użytych w projekcie ale tych, z wiadomych względów tu już nie zamieszczam.

Przewiń na górę